• BAL KARNAWAŁOWY 2024

• W dniu 7.02.2024r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy w stylu Disco. Wszystkie dzieci tańczyły w rytm znanych dziecięcych utworów. Nikt nie ma wątpliwości, że nasze przedszkolaki uwielbiają taniec oraz są mistrzami parkietu. Jak na prawdziwy bal przystało nie zabrakło pięknych strojów, a wśród nich: księżniczki, biedronki, pszczółki, strażacy, pielęgniarki i wiele innych niezwykle ciekawych i kreatywnych. Tańczyliśmy solo i parami a dobry humor dopisywał wszystkim.

Wystrój sali: E.Suchta, P.Budna

Autor tekstu: K.Bednarczyk

• POZNAJEMY ZAWODY - GRUPA "BIEDRONECZKI"

• Dzisiejszy dzień dla grupy Biedroneczki był niezwykle ciekawy. Swoją obecnością zaszczyciła nas Mama Gabrysi - Pani Beata, która jest fizjoterapeutką i w bardzo interesujący sposób przybliżyła nam specyfikę tego zawodu. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały niezwykle ciekawego wykładu i same mogły nauczyć się, w jaki sposób wykonuje się masaż. Pani Beacie z całego serca dziękujemy za poświęcenie cennego czasu i przygotowanie wartościowego spotkania.

J.Jastrzębska, K.Bednarczyk

• "Biedroneczki" i "Kaczuszki" przy żłóbku Pana Jezusa

• "Przez to małe Dziecko Bóg mówi do Was, uśmiecha się do Was i ogłasza w Waszych sercach Dobrą Nowinę. Jesteście moimi dziećmi. Jesteście błogosławieni. Wszyscy weźcie udział w mojej radości”. W dniu dzisiejszym Przedszkolaki z grupy Biedroneczki i Kaczuszki odwiedziły żłóbek Pana Jezusa w kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej. Dzieci oddały pokłon Narodzonemu Jezusowi i przyjrzały się piękniej szopce pod czułym okiem p.Janiny Wasilewskiej.

J.Wasilewska, A.Szwarc, K.Bednarczyk

• Rekrutacja do przedszkola na rok 2024/2025

• ZARZĄDZENIE NR 4/2024 BURMISTRZA MIASTA OSTRÓW MAZOWIECKA w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2024/2025. Pełen tekst ZARZĄDZENIA z załącznikami  http://www.bip.ostrowmaz.pl/public/?id=202909

WAŻNE TERMINY!!!

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym- 12.02.2024  - 23.02.2024

DOKUMENTY DO POBRANIA:

wniosek_o_przyjecie_do_mp_z_klauzula_24.25.doc

wzory_oswiadczen_mp_24.25.doc

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych- 4.03.2023 do godz. 16.00

POTWIERDZENIE PRZEZ RODZICA KANDYDATA WOLI PRZYJĘCIA W POSTACI PISEMNEGO OŚWIADCZENIA- 11.03.2023 do godz. 16.00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych- 12.03.2023 do godz. 16.00

• 32 FINAŁ WOŚP z udziałem "Lisków" i "Kaczuszek"

• 28 stycznia 2024r. nasze przedszkolaki z grup Liski oraz Kaczuszki wzięły udział w 32 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci wykonały układ taneczny oraz pięknie zaśpiewały piosenkę ''Mam tę moc''. Przedszkolaki zawsze chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych. Podjęte działania rozwijają w dzieciach empatię, uczą odpowiedzialności, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie a naszym małym artystom za godne reprezentowanie naszego przedszkola .

Autor: M . Żebrowska & K. Stepnowska

• Drugi tydzień ferii 4-latków

• 26.01.2024r. grupy: Tygryski, Wiewióreczki i Dzwoneczki odwiedził ratownik medyczny - pan Piotr Zawisza.  Dzieci miały okazję wysłuchać na czym polega praca ratownika. Dowiedziały się w jaki sposób zgłaszać wypadek oraz jakie informacje podać dyspozytorowi.  Uświadomiły sobie, jak istotna jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Pan Piotr pokazał jak wezwać pogotowie ratunkowe oraz jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej. Przypomniał również numery telefonów alarmowych. Przedszkolaki uczyły się, jak można komuś pomoc zanim przyjedzie pogotowie. Dzieci zobaczyły również jak należy opatrzeć rany. Jeszcze raz kierujemy wielkie podziękowania dla ratownika medycznego - pana Piotra Zawiszy - za ciekawe i przede wszystkim pouczające spotkanie.

Autor: O. Janaszko-Zawisza

• BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

• Ferie zimowe to czas licznych wyjazdów oraz wspaniałych zabaw na śniegu i lodzie, ale to także okres wymagający od wszystkich szczególnej ostrożności. W dniu dzisiejszym pan Łukasz- strażak z Państwowej Straży Pożarnej opowiadał naszym przedszkolakom jak należy się zachowywać, aby był to czas bezpieczny. Dzieci chętnie i licznie dzieliły się swoją wiedzą oraz doświadczeniami w tym temacie. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i tę jakże cenną lekcję.

Paulina Budna

• Dzień Babci i Dziadka w grupie "Lisków"

• W piątek 12 stycznia w grupie Lisków, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Drodzy Dziadkowie, dziękujemy Wam serdecznie za przybycie. Kochamy Was bardzo mocno!

Wasze wnuczęta.

Autor: M. Żebrowska

• Grupa "Krasnoludki" w Fabryce Elfów

• 09.01 grupa Krasnoludki wybrała się na wycieczkę do Fabryki Elfów w Warszawie. Tym razem dzieci szukały składników do magicznego eliksiru, który ma wzmocnić i dać siły Mikołajowi na następny rok. Z pomocą Elfów wszystko się udało. Było magicznie.

I.Subda