• WYSTAWA GRZYBÓW

• Jak odróżnić grzyby jadalne od niejadalnych i trujących? Tego wszystkiego nasze przedszkolaki mogły dowiedzieć się oglądając wystawę grzybów zorganizowaną przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Ostrowi Maz. Przedszkolaki z grupy Kaczuszki miały okazję obejrzeć zbiór różnych gatunków grzybów, wyodrębnionych w poszczególne grupy: grzyby jadalne, grzyby niejadalne w tym między innymi grzyby nadrzewne oraz grzyby trujące. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały zaskakujących wiadomości na temat grzybów jak również możliwości wykorzystywania ich przez człowieka i zwierzęta żyjące w puszczy.

K. Stepnowska

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

•  20 września  kolejny raz ochodzimy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Obchody tego święta rozpoczeliśmy od wizyty naszych najstarszych przedszkolaków wraz z dyrektorami i nauczycielami w Ratuszu Miejskim. Przybyłych gości powitali Burmistrz Miasta Jerzy Bauer oraz Sekretarz Miasta Sylwia Katarzyna Kos. Dzieci z przejęciem recytowały przygotowane z tej okazji wiersze , za co zostały nagrodzone słodkimi upominkami. Burmistrz Miasta życzył dzieciom dużo radości, uśmiechów i beztroskiej zabawy.

Pani Dyrektor wraz z kadrą pedagogiczną złożyły wszytkim przedszkolakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu , aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji w naszym przedszkolu. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy , tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

Tekst: E. Witkowska

Zdjęcia: A. Jagielska

M. Żebrowska

• WYCIECZKA NA FARMĘ DYNI

•

Dnia 19.09.2023r. grupa Misiaczki i Biedronki wybrały się na wycieczkę do Jednaczewa na Farmę Dyni.

Dzieci poznały różne rodzaje dyń. Świetnie bawiły się w piaskownicy z kukurydzy, korzystały ze słomianego labiryntu, oglądały lampiony z dyń. Dzieci chętnie uczestniczyły w różnych zabawach.

J.Jastrzębska

B.Rybakiewicz

• "SZALEŃSTWA PANNY ANNY"

• Nasze przedszkolaki z grup: Liski, Kaczuszki, Jeżyki, Krasnoludki były dzisiaj na musicalu pt: ”Szaleństwa Panny Anny” przygotowanym przez Akademię Młodego Aktora MDK. Gratulujemy młodym aktorom. Nie możemy doczekać się kolejnego spektaklu.

M. Żebrowska

• PARAFIALNY FESTYN RODZINNY

•  W minioną niedzielę Miejskie Przedszkole nr 2 wzięło udział w Parafialnym Festynie Rodzinnym organizowanym przez parafię pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas pikniku przybyli goście mieli między innymi okazję usłyszeć muzyczne występy dzieci i młodzieży z Ostrowi Mazowieckiej. Na scenie nie zabrakło również dzieci z MP 2 . Poza dmuchanymi atrakcjami, nasze nauczycielki zapewniły dzieciom ciekawe gry i animacje jak: malowanie twarzy, roboty Bee Bot i Code & Go Robot Mause, zaplatanie warkoczyków i wiele innych. Dziękujemy, że Miejskie Przedszkole Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej mogło być częścią tego pięknego wydarzenia.

Zapraszam na fotorelację z festynu.

Autor: Paulina Budna

• Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie KRASNOLUDKI

• Czym jest kropka? Co można z niej stworzyć? I w ogóle skąd się wzięła...?

To i wiele innych ciekawostek dowiedziały się dzieci z grupy Krasnoludki podczas piątkowego Międzynarodowego Dnia Kropki.

I.Subda

• Witaj przedszkole.

• Wszystkie Kaczuszki wróciły do przedszkola spragnione kontaktu z ulubionymi kolegami, koleżankami. Rozpoczęła się wspólna zabawa oraz praca. Ten rok z pewnością będzie niezwykle ciekawy w życiu naszych przedszkolaków, pełen przygód i niespodzianek.

K. Stepnowska