• Warsztaty florystyczne

• Wczoraj dzieci z grupy "Liski" uczestniczyły w warsztatach florystycznych zorganizowanych przez Kwiaciarnię pana Jarosława Kuczyńskiego z okazji zblizajacego się Dnia Matki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem robiły prezenty dla swoich mam w pracowni florystycznej pod czujnym okiem fachowców. (B. Koroś)

• W Galerii Sztuki...

• Dzisiaj w Galerii Sztuki Jatki grupa "Liski" ogladała wystawę pana Andrzeja Lepkowskiego o tematyce myśliwskiej. Dzieci z uwagą słuchały ciekawie opowiedzianych historii i podziwiały prace artysty.( B. Koroś)

• Światowy Dzień Pszczół w grupie 6 latków C "Pszczółek"

• 20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół, w celu podniesienia świadomości na temat znaczenia pszczół w naszym ekosystemie i ich wkładu w światową produkcje żywności. Nasze przedszkolaki samodzielnie zrobiły opaski pszczólek. Duzo pracy włożyły też w wykonanie ula. Ale cóż to za trudność dla pracowitych Pszczółek. ( M. Żebrowska)

• WIOSENNY PIKNIK RODZINNY

• 12 maja w Miejskim Przedszkolu nr 2🏫 odbył się Wiosenny Piknik Rodzinny, na którym wspólnie świętowali dzieci wraz z rodzicami 👨‍👩‍👧‍👦, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście.

Piknik był jednocześnie okazją do zaprezentowania wzbogaconego o nowe wyposażenie placu zabaw. Dorodne sadzonki krzewów 🌻🪻🌷które upiększą ogród przedszkolny były prezentem od Prezesa ZGK Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej Bartłomieja Pieńkowskiego.

Bardzo dziękujemy!🫶

Ogród zostanie wzbogacony rownież o sadzonki roślin, które były nagrodą dla przedszkolaków za  pełen zaangażowania udział w akcji sprzątanie świata🌏🌼🌹🌻

Nagrodę przekazała Marzena Duda - kierownik ostrowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa 🌳🌿

Wszystkie przedszkolaki otrzymały drobne upominki od Doroty Ambroziak dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej UM 🫶

Na pikniku nie zabrakło również sponsorów. Dziękujemy serdecznie💐:

EK Studiofoto

Przewóz Osób Marek Siedlecki

Hotel Pod Lwami

Przedsiębiorstwo Budowlane- Jacek Wiliński

Zwieńczeniem dzisiejszej uroczystości były występny naszych zdolnych przedszkolaków🎤🎶 i oczywiście świetna zabawa w odmienionym ogrodzie przedszkolnym🥳🤹🛝🎠🎊🎈.

• Wycieczka do Straży Pożarnej

• 9 maja dzieci z grupy Biedronki oraz Kaczuszki wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Po dotarciu na miejsce serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitali nas dwaj strażacy, którzy od razu zaprosili nas do garażów gdzie czekały wozy strażackie. Strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, przypomnieli im także numer alarmowy 998.

Niebywałą atrakcją dla przedszkolaków była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego oraz wejście do wozu strażackiego.

Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom, życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.