• Program Dwujęzyczności - podsumowanie - pierwszy rok

• PIERWSZY ROK Z PROGRAMEM POWSZECHNEJ DWUJĘZYCZNOŚCI W Miejskim Przedszkolu nr 2 DOBIEGA KOŃCA

24 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej - Panią Dorotę Ambroziak wraz z koordynatorem regionalnym Programu Powszechnej Dwujęzyczności "Bilingual Future"- Panem Mateuszem Kalińskim. Zbliżający się powoli koniec roku szkolnego to okres podsumowań, a za nami już prawie pierwszy rok pracy z powyższym programem. Dzisiejsze spotkanie miało charakter ewaluacji i wymiany doświadczeń, aby móc przyjrzeć się dotychczasowym efektom pracy z Programem Dwujęzyczności i podnosić jakoś realizacji programu w placówce oraz móc go w przyszłości jeszcze bardziej udoskonalać. Powyższy Program był dla Nas wyzwaniem, dlatego tym bardziej cieszymy się z tak pozytywnej oceny realizacji Programu Powszechnej Dwujęzyczności w naszym Przedszkolu.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

• 22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. My świętowaliśmy w piątek, właśnie tego dnia dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Dzieci i opiekunowie również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku przedszkola. Przedszkolaki sadziły w ogrodzie piękne kwiaty, sadzonki owoców i krzewów, które to przyniosły do przedszkola. Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych wykonanych rękami dzieci o tematyce ekologicznej. Dzieci z grupy "Krasnoludki" postanowiły zorganizować wymianę zabawek wsród swoich kolegów. Ten dzień był bardzo EKO.

• Audycje muzyczne

• Po raz kolejny nasze 6-latki uczestniczyły w koncercie muzyków Filharmonii Łomżyńskiej w ramach audycji muzycznych- Miejskiego Programau Edukacji Muzycznej naszego miasta. Muzycy zaprosili nas w niezwykłą podróż interaktywnej pogadanki o muzyce z wplecioną bajową fabułą. Serdecznie dziękujemy. (M. Żebrowska)

• Spotkanie z dietetykiem

• 12 kwietnia 2023r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem Adamem Kuczyńskim – dietetykiem.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Dietetyk tłumaczył dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Pan Adam uświadomił dzieciom ile cukru zawierają pozornie „zdrowe” produkty. Przykładowo niezwykle popularne napoje, jogurty reklamowane jako źródło witamin to 10 – 11 łyżeczek cukru w jednej buteleczce. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zadaniach przygotowanych dla nich.  Dzieci ogromnymi brawami podziękowały Panu dietetykowi za mile spędzony czas oraz za przekazanie niesamowitej wiedzy na temat zdrowego odżywiania.

Serdecznie dziękujemy!

• Alleluja ,Jezus żyje!

• Na nadchodzące Święta Wielkanocne grupa 5 latki B "Liski" wraz z Panią katechetką Janiną Wasilewską przygotowały przedstawienie wielkanocne pt. "Alleluja, Jezus żyje!"

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• 3 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. Celem tego dnia jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej. Charakterystycznym motywem tego dnia jest kolor niebieski, który panował dzisiaj w naszych sercach, na naszych ubraniach oraz w salach i całym przedszkolu. Zrobiliśmy specjalne kartki, aby w ten sposób pokazać swoją solidarność z dziećmi, które inaczej postrzegają świat. Kartki te wysłaliśmy do dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z odziałami przedszkolnymi, realizującej program rehabilitacji "Nasza Szkoła" w Ostrołęce. Pozdrawiamy Was Serdecznie. (Weronika Gumowska & Monika Żebrowska)

• Kolejna edycja Ekolidera

• Drodzy Rodzice, ruszyła kolejna edycja Ostrowskiego Ekolidera. Zachęcamy Państwa do zbiórki zużytych baterii i wrzucania ich do żółtego pojemnika, który znajduje się przy wejściu do przedszkola. Przypominamy, że w zeszłym roku dzięki Państwa pomocy oraz zaangażowania, nasze przedszkole zajęło I miejsce i otrzymało tytuł EKOLIDERA. Mamy nadzieję, że w tym roku nie będzie inaczej. Razem możemy więcej!!!