• Dzień Babci i Dziadka w grupie "Lisków"

• W piątek 12 stycznia w grupie Lisków, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Drodzy Dziadkowie, dziękujemy Wam serdecznie za przybycie. Kochamy Was bardzo mocno!

Wasze wnuczęta.

Autor: M. Żebrowska

• Grupa "Krasnoludki" w Fabryce Elfów

• 09.01 grupa Krasnoludki wybrała się na wycieczkę do Fabryki Elfów w Warszawie. Tym razem dzieci szukały składników do magicznego eliksiru, który ma wzmocnić i dać siły Mikołajowi na następny rok. Z pomocą Elfów wszystko się udało. Było magicznie.

I.Subda

• Zabawa z robotami w Bibliotece - grupa "Biedroneczki"

• W tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie grupa Biedroneczki wybrała się na zajęcia z robotyki do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej. Wszystkie dzieci miały okazję w praktyce zapoznać się z wyjątkowymi Photonami, które rozwijają wyobraźnię, kształtują umysł, uczą logicznego myślenia. Była to niezwykle ciekawa przygoda, za co z serca dziękujemy Paniom pracującym w Bibliotece. Grupa Biedroneczki

J.Jastrzębska, K.Bednarczyk

• PRZEDSZKOLNE JASEŁKA W WYKONANIU "MISIACZKÓW''

• Dzisiejszy dzień tj. 14.12.2023r. był dniem wyjątkowym w naszym Przedszkolu.  W tym przedświątecznym czasie wszystkie dzieci z grupy "Misiaczki" pod czujnym okiem Pani Barbary Rybakiewicz i Pani Janiny Wasilewskiej odegrały przepiękne Jasełka. Przygotowania do  wystąpienia trwały wiele tygodni, a wszystko po to, aby przybliżyć każdemu istotę i sens nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy i aktorki śpiewali kolędy i wspaniale recytowali przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też Pastuszkowie oraz Królowie z różnych stron świata. Dzieci przyniosły też Dzieciątku dary  w postaci serduszek. Świąteczny nastrój podkreślały wspaniale przygotowane stroje i przepiękna sceneria. Na koniec występ został nagrodzony gromkimi brawami.

B.Rybakiewicz, J.Wasilewska

• Grupa "Misiaczki" w Fabryce Elfów

• 11 grudnia grupa ,,Misiaczki" wybrała się do Fabryki Elfów. Dzieci pomagały ''odczarować'' Mikołaja, rozwiązując różne zagadki. Była wspaniała zabawa! Wszyscy dobrze się bawil!

B.Rybakiewicz

• WIZYTA HARCERZY W GRUPIE "MISIACZKÓW" I "KRASNOLUDKÓW""

• Dnia 07.12 z okazji Mikołajek zawitał do naszego przedszkola trzyosobowy patrol harcerzy z 29 Drużyny Harcerskiej "Pogodni". Harcerze podarowali dzieciom drobne upominki oraz zapoznali dzieci z działaniem ZHP. Oczywiście w formie zabawy! Harcerze uczyli dzieci tańca i śpiewu, różnych pląsów harcerskich oraz przedstawili kilka rytmicznych piosenek z gitarą na forum. Czas spędzony z nimi wywołał u dzieci wiele frajdy i dzięki obecności mikołaja grupa miała okazję poczuć mikołajkowy klimat. Dziękujemy za przybycie!

B.Rybakiewicz, I.Subda

• MIKOŁAJKI 2023 - GRUPA "BIEDRONECZKI" I "MISIACZKI"

• W dniu dzisiejszym t.j. 6 grudnia odwiedził nasze Przedszkole Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Wszyscy z niecierpliwością i utęsknieniem czekali na ten wyjątkowy dzień w roku więc radości było co nie miara! Dzieci zostały obsypane prezentami, w związku z tym nie zabrakło uśmiechu i dobrego humoru! Dziękujemy Ci Święty Mikołaju!

J.Jastrzębska, K.Bednarczyk, B.Rybakiewicz

• Przedszkolaki w Fabryce Elfów

• My już spotkaliśmy Mikołaja ‼️
            Grupa Lisków i Kaczuszek była dzisiaj w Fabryce Elfów, aby pomóc w rozwiązaniu zagadek i odczarować Mikołaja. Pracy i zabawy nie było końca, ale się udało. Mikołaju czy jutro znowu się spotkamy?
            (M. Żebrowska & K. Stepnowska)
          • WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W GRUPIE "BIEDRONECZKI" I "KRASNOLUDKI"

• W dniu dzisiejszym nasze Przedszkolaki z grupy "Biedroneczki" i "Krasnoludki" miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach świątecznych zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.  Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonały ozdoby świąteczne. Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością, a przy okazji spędziły miło czas w świątecznej atmosferze.

J.Jastrzębska, K.Bednarczyk, I.Subda

• ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA "SŁONECZEK" I "MOTYLKÓW"

• Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż - to najwyższa pora rozpocząć świąteczne przygotowania. Nie ma na to lepszego miejsca niż gospodarstwo agroturystyczne Leszczynowe Zacisze w Rozalinie: przygotowywanie i zdobienie pierniczków, wykonywanie świątecznych stroików, kulig  a wszystko to w ciepłej i przyjaznej atmosferze. Pięknie dziękujemy za cudowny czas . A jak Wasze przygotowania do Świąt?

P. Budna, E. Suchta

• Rodzice Czytają w grupie Kaczuszki

• 4 grudnia 2023r. "Kaczuszki" odwiedziła Pani Klaudia- mama Olusia. Pani Klaudia przeczytała dzieciom ksiażeczkę, która wprowadziła nas wszystkich w radosny czas oczekiwania na święta. "Ekspres polarny"  autorstwa  Chrisa van Allsburg, zabiera dzieci w niesamowitą podróż w kierunku Bieguna Północnego. Tam przekonują się, że Święty Mikołaj naprawdę istnieje.

Natomiast mama Olka przeniosła nas do warsztatu małych Elfów, przygotowując wraz z dziećmi piękne kartki świąteczne. To było bardzo klimatyczne spotkanie. Dziękujemy! (K. Stepnowska)

• "Rodzice czytają dzieciom"-Grupa Krasnoludki

• Z cyklu "Rodzice czytają dzieciom..." 29 listopada gościliśmy w naszej grupie Panią Sylwię, mamę Kornelii, która przybliżyła nam baśń " O rybaku i jego żonie". Bardzo dziękujemy i czekamy na więcej!!!

I.Subda