• SMACZNE, ZDROWE, KOLOROWE - DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

• 21 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Warzyw i Owoców. Święto było poprzedzone cyklem zajęć nt. zdrowego odżywiania. Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Dzieci przygotowywały pyszne i zdrowe sałatki. Zarówno produkcja jak i konsumpcja wyszła dzieciom doskonale. Dzieci w mgnieniu oka zjadły owocowe przekąski.

Ponadto podczas zajęć wychowankowie wykonali wspaniałe prace plastyczne, plakaty z namalowanymi owocami i warzywami.

Zachęcamy wszystkich, aby świętować każdego dnia- jedząc warzywa i owoce bogate w witaminy. K. S.

Grupa "Kaczuszki "

Grupa "Liski "

Grupa " Dzwoneczki"

Grupa  "Smerfy "

• Różaniec przedszkolaków

• Szanowni Rodzice

Ośmielam się ponownie zaprosić dzieci z Rodzicami na różaniec przedszkolaków w dniach 18 i 25 października do kościoła Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Maz. na godz. 17:30.

Proszę o potwierdzenie przybycia do Pań nauczycielek lub bezpośrednio do katechety.

Z poważaniem katechetka

J. Wasilewska

• 6 latki "A" na wycieczce

• W dniu  12.10. 2022r. dzieci z grupy 6 latki A z Miejskiego Przedszkola Nr2 w Ostrowi Maz. brały udział w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego "Leszczynowe Zacisze" w Rozalinie. Celem wycieczki było przybliżennie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego stylu zycia, zaznajomnienie z pracą rolnika oraz zwierzętami hodowanymi w gospodarstwie. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich. Miały okazję przejechać się wozem i podziwiać piękno przyrody jesienią. Brały udział w wykopkach, z dużym entuzjazmem i radością zbierały ziemniaki do wyklinowych koszy, wyrywały marchewki z grządek. Pani gospodyni opowiadała o pracy rolnika, życiu na wsi, pokazywała narzędzia do wykonywania prac polowych. Dzieci miały okazję zobaczyć zwierzeta z zagrody wiejskiej: kozy, owce, krowy,konia, alpaki oraz karmić je marchewką, chlebem siankiem. Mogły też w praktyce sprawdzić jak wyglada dojenie krowy. Wielką radość sprawiły im zabawy na placach zabaw, jak: przejażdżki tyrolką, trampoliny, huśtawki, zjężdżalnie, ruchome mostki, zabawy na sianie. W trakcie zajęć miały poczęstunek, jadły pieczone ziemniaki, kiełbaski oraz ciepłą herbatkę do picia. Wyjazd był dla dzieci miłym doświadczeniem i świetną zabawą. (Wychowawczyni: Joanna Jastrzębska)

• Nietypowy gość w przedszkolu

• Nasze przedszkole odwiedzili policjanci - Pani Emilia Podbielska oraz Panowie Sylwester Wyrzykowski i Marek Morawski oraz niecodzienny gość, pies tropiący  z KPP w Ostrowi Maz.  Pan policjant opiekujący się psem, opowiedział nam, na czym polega praca policjanta oraz wyjaśnił, w jaki sposób policjantom w pracy pomaga pies tropiący. Pies pod kierunkiem opiekuna  prezentował swoje umiejętności i wysoki stopień wyszkolenia. Nasze dzielne przedszkolaki także mogły spróbować swoich sił i wydawały psu kilka komend. Następnie Pani Emilia Podbielska  przeprowadziła pogadankę na temat zachowania ostrożności wobec zwierząt. Szczególną uwagę zwróciła pani policjant na zachowanie się  podczas spotkania z obcym psem. Pani policjant pokazała nam bezpieczną pozycję „żółwia”, którą należy przyjąć w  przypadku ataku przez psa. Policjanci ostrzegali nas również przed nieznajomymi z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.

Długo będziemy pamiętać tę nietypową wizytę. Serdecznie dziękujmy gościom.(K.S.)

• Pierwsze dni z PROGRAMEM BILINGUAL FUTURE

• Pani Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji - Dorota Ambroziak, była u nas z wizytą, aby zaobserwować zajęcia w ramach innowacyjnego projęktu dwujęzyczności, prowadzone przez Nauczycieli Miejskiego Przedszkola Nr 2.

• BILINGUAL FUTURE

• Powszechna dwujęzyczność- konieczność tu i teraz.

Drodzy Rodzice - chcieliśmy Was poinformować, że od dnia 3 października 2022 nasza placówka zaczyna wprowadzać w życie nasze oraz wychowanków - program Powszechnej Dwujęzyczności. Program ten dzieli się na dwa poziomy trudności: pierwszy "Baby Beetles" przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat, natomiast drugi "Tom and Keri" kierowany jest do dzieci 5 i 6 letnich. Program ten został opracowany przez specjalistów od języków oraz metodyków nauczania przedszkolnego, w związku z czym, jest bardzo dobrze dostosowany do możliwości rozwojowy chdzieci w wieku przedszkolnym. Otwiera przed nimi szerokie możliwości językowe w kontekście dwujęzyczności a polega on na codziennym wplataniu w zajęcia przedszkolne elementów języka angielskiego oraz ich wkodowywanie przez powtarzanie pewnych sekwencji językowych. Chcąc podążać za tak szybko rozwijającym sie światem, nie możemy stać w miejscu a nawet powinniśmy dążyć do ciągłego rozwoju swojego i naszych pociech, dlatego liczymy na pełną akceptację tego innowacyjnego projektu. Oczekujemy owocnej współpracy i chęci włóżenia w ten program również małej cegiełki z Państwa strony w postaci utrwalania poznawanego materiału w domu. Efekty na pewno przerosną nasze oczekiwania.

Wszystko jest już gotowe więc ZACZYNAMY PRZYGODĘ Z DWUJĘZYCZNOŚCIĄ.

• Wycieczka do Leszczynowego Zacisza w Rozalinie

• Dnia 30 września 2022 dzieci 5 letnie z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Ostrowi Maz. były na wycieczce w Leszczynowym Zaciszu w Rozalinie.

Wzięły udział w zajęciach z przyrody i gospodarstwa wiejskiego. Uczestniczyły w pogadance na temat jesiennych prac polowych, a także brały udział w wykopkach. Zwiedziły gospodarstwo, karmiły zwierzęta żyjące w gospodarstwie, doiły "krowę", degustowały pieczone ziemniaki. Program wycieczki dostosowany był do wieku dzieci. Serdecznie polecam. Marzenna Woźniak

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• Dziś 29 września 2022 nasza grupa 6 LATKI C - Pszczółki świętowała Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania . Mama naszego przedszkolaka z grupy przeczytała bajkę pt. Czerwony Kapturek. Dostaliśmy słodki poczęstunek i sok jak od prawdziwego Czerwonego Kapturka, który niósł koszyczek smakołyków swojej babci. Serdecznie dziękujemy 😘